ÇADIR TATİLİ Mİ KARAVAN TATİLİ Mİ?

Tatil alışkanlıkları değişiyor…Otel ve pansiyon seçeneklerinin yanı sıra aileler çadır mı, karavan mı sorusuna yanıt arıyorlar. Çadırın da karavanında kendine göre farklı avantajları bulunuyor.

Çadır, karavan tatiline göre ekonomik olarak daha uygun. Otel tatilleri ile kıyaslandığında ise en ekonomik tatil imkanını sizlere sağlıyor.

Ekonomik uygunluğu ile birlikte doğaya dönüş fikri için çadır tatili, kamp hayatının deneyimlerini yaşamayı da vadediyor.

Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlar konserve, hazır yiyecek ve içecekler ile karşılanıyor.

Çadır tatilinde yaşayabileceğiniz en büyük sorun olumsuz hava koşullarında yaşatacağı sorunlar olabilir. Doğru sabitlenmez, doğru yere kurulmazsa tatilinizi zehir edebilir.

İşletme olan bir alanda çadır tatili yaparsanız buzdolabı, tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanında bulunan toplu kullanımlar ile karşılayabilirsiniz.

Çadır, yer zemin üzerine kurulduğu için böcekler ile temas ihtimalini doğuruyor. Doğanın içinde yaşamak isteyenler ise çadır hayatını eşssiz bir seçenek olarak değerlendirebilir.

YENİ NESİL ÇADIRLAR: ARAÇ ÜSTÜ ÇADIR

Karavan ve çadırlara rağbet artarken, yeni çeşitlere de popülerlik kazandırıyor. Araç üstü çadırlar… Eğer bir aracınız varsa karavandan daha ekonomik bir tatile mal oluyor. Araç üstüne taşıma sistemi kurulduktan sonra çadırınız monte ediliyor.

Çadırlara merdiven yardımı ile çıkarken, profesyonel ekipler tarafından monte edildiği için herhangi bir güvenlik sorunu oluşturmuyor.

Araç üstü çadırlar da arabanızın girdiği her yere rahatlıkla taşınabiliyor.

Araç üstüne kurulduğu için engebesiz bir yüzeyde uyumanıza imkan sağlıyor. Zemin üzerindeki pürüzler çadırda olduğu gibi uyku konforunuzu kaçırmıyor.

Doğa ile baş başka vakit geçirebileceğiniz, insanlardan uzak koylarda tatil yapabilmek için çadır, araç üstü çadır, karavan seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

KARAVAN TATİLİ

Karavan kullanmak için B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekiyor ancak ağır modeller için D sınıfı, çekme karavanlar için de E sınıfı ehliyet gereksinimi bulunuyor.

Karavanlarda mangaldan tencere yemeğine kadar istediğiniz her şey yapılabilir. İçinde küçük ev aletlerinizi de kullanabilirsiniz.

Karavan tatilinizde kişisel ihtiyaçlarınızı araç içinde giderebilir, dar metrekarede ev konforunda bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

Karavan tatili, dışarıdan izole bir yaşam alanı sağlıyor. Doğada yaşam çok daha konforlu bir hale geliyor.

İnternet sitelerini biraz dolaştığınızda çoğunlukla çekme karavan tercih edildiğini görüyoruz. Motokaravan yerine çekme karavan seçilmesinin en büyük iki sebebi fiyat ve özgürlük. Bir çekme karavana sahip olduğunuzda aracınızın arkasına takıp kampa ya da geziye gitmek kolaydır. Motokaravanda ise gittiğiniz yere oldukça büyük bir araçla gitmek zorunda kalırsınız.

Çekma karavanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz 0555 992 27 85 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca fabrikamızda ürünlerimizi görebilirsiniz. Sizi misafir etmekten mutluluk duyarız.